Intuicja

ewa-piwnicka-galaktya-dusz
Spread the love

Intuicja zazwyczaj odnosi się do korzystania z wiedzy, która nie jest jednoznaczna i w kulturze popularnej może być opisana jako „przeczucie” lub „kobieca intuicja”.

Intuicja jest połączeniem nadświadomości z podświadomością.
Korzysta z pamięci poprzednich wcieleń, wiedzy i doświadczenia jakie zbierasz w tym wcieleniu.
Paradoksalnie intuicja wydaje się niepoznawalna.
W końcu nie da się wyjaśnić sposobu myślenia stojącego za szybką decyzją, która pojawia się znikąd. To się po prostu dzieje.
Być może zaskakujące jest to, że wielu najbardziej wpływowych biznesmenów na świecie przyznaje, że podejmuje decyzje oparte na intuicji, a nie tylko na logicznym myśleniu przynosi najtrafniejsze wybory.

myślenie bez intuicji jest puste
Intuicja bez myślenia jest ślepa

Albert einstein

Decyzje a intuicja

Wielu naukowców proponuje teorię dwuprocesową – procesy decyzyjne podzielone na intuicyjne (doświadczalne lub milczące) i analityczne (racjonalne lub celowe).
Kiedy to się dzieje, trudno to określić ilościowo lub zdefiniować, ale tak jest. 
Hogarth (2010) sugeruje, że „istotą intuicji lub reakcji intuicyjnych jest to, że osiąga się je przy niewielkim wysiłku i zazwyczaj bez świadomości. ”.
Seymour Epstein (2010) oferuje kolejny, uzupełniający wgląd: „Intuicja obejmuje poczucie wiedzy bez wiedzy, jak się wie” oparte na nieświadomym przetwarzaniu informacji.
Intuicja również wydaje się być holistyczna – łącząc spostrzeżenia z wielu źródeł i często wymagająca skoku w myśleniu w oparciu o ograniczone informacje.
Badania Herberta Simona w latach pięćdziesiątych nad pojęciem ograniczonej racjonalności kierują większością prac nad intuicją. Simon zasugerował, że ludzie często podejmują decyzje – i zmniejszają obciążenie poznawcze – w oparciu o to, co jest wystarczająco dobre.

Proces rozpoznawania – fundamentalna rozwinięta funkcja – ma również kluczowe znaczenie dla intuicji. Wydaje się być oddzielony od innych części ludzkiej pamięci w mózgu, zdolny do przetrwania w najtrudniejszych warunkach z dokładnością wystarczającą do celów praktycznych.
Przy nowo nabytej wiedzy musimy świadomie rozważyć każdy ruch lub działanie. W wyniku praktyki i uczenia się wiedza ta staje się zautomatyzowana, nawykowa. Takie zadania są wykonywane bez świadomej interwencji, oszczędzając energią i uwalniając umysł do skupienia się na bardziej intensywnych lub nowo nabytych czynnościach.
Wiedza, którą zdobyliśmy dzięki doświadczeniu, pomaga nam intuicyjnie przewidywać i podejmować działania.
Po wcześniejszych doświadczeniach, jesteśmy bardzo biegli w dopasowywaniu wzorców, aby wspierać naszą zdolność do szybkiego i skutecznego decydowania oraz działania.
Zwłaszcza gdy zachowujemy uważność podczas tych doświadczeń [w których mogą pojawić się sygnały z ciała, odczucia, emocje, myśli], wtedy procesy intuicyjne wyostrzają się. Wiemy i czujemy bardziej i głębiej.
Praktykowanie intuicji jest znakomite przy odczytach channelingowych. Otrzymujesz metafory w postaci obrazów i uczysz się szybkiego, intuicyjnego dopasowywania się. Im więcej praktyki, tym większa swoboda w kontakcie z intuicją, w rozumieniu jej sygnałów w ciele czy poprzez myśli.
Wtedy tak intensywny kontakt z intuicją jest bardzo pomocny również w codziennym życiu. Mamy większą pewność w swoich działaniach i decyzjach.

Intuicja wydaje się powstawać – jak epifenomen – z interakcji wielu charakterystycznych procesów poznawczych, a nie z jednego. Łączą się, aby zapewnić szybką i skuteczną reakcję, gdy jest to najbardziej potrzebne.
Chociaż możemy być w większości nieświadomi naszych codziennych decyzji, prawdopodobnie jest to mieszanka intuicyjnego i świadomego myślenia (Hogarth, 2010).
I wydaje się, że rola intuicji w naszych codziennych procesach myślowych nie różni się od tej w przypadku ważniejszych decyzji.
Intuicyjne podejmowanie decyzji opiera się na naszych wcześniejszych doświadczeniach, wiemy co działało, a co nie. Podejmujemy decyzje poza świadomością, tak by było z największą korzyścią dla nas..

ewa-piwnicka-galaktya-dusz
ewa-piwnicka-galaktya-dusz

Dlaczego intuicja jest ważna?

Intuicja oferuje zmniejszenie ogólnego obciążenia poznawczego i zdolność do natychmiastowej reakcji, jednocześnie dając pewność co do naszej wiedzy i podejmowania decyzji – nawet jeśli może opierać się analizie (Hogarth, 2010).
Takie automatyczne myślenie może czerpać korzyści z doświadczenia lub być przez nie hamowane.
Kiedy otrzymujemy czek na koniec posiłku, zwykle intuicyjnie wyczuwamy jego koszty, bazując na doświadczeniu. Może się to jednak nie udać, gdy jesteśmy w nowym kraju lub nie zdajemy sobie sprawy, że błędnie wybraliśmy najdroższe wino z piwnicy.
Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Południowej Walii potwierdziły, że intuicja znacząco wpływa na podejmowanie decyzji, jednocześnie dodając, że nieświadome informacje mogą zwiększyć dokładność, szybkość i pewność decyzji (Lufityanto, Donkin i Pearson, 2016).

intuicyjne poznanie

1. Dziwne „wiedzenie”, że coś się wydarzy
2. Niewyjaśnione uczucie, które nie zniknie, a później wyjaśnia coś, co się pojawia
3. Odczuwanie bardzo silnych emocji w stosunku do kogoś lub czegoś, a później zrozumienie, że te uczucia były prawidłowe i dlaczego się pojawiły
4. Przebłyski lub przebłyski rzeczy, osób lub sytuacji, które wydają się pochodzić znikąd

Jak aktywować intuicję?

Inni, którzy podążają za intuicją nie mają niczego, czego ty nie masz.
Możesz aktywnie rozwijać intuicję, jeśli wiesz, jak się do tego zabrać.
W kursie wyCHANNELuj swoją misję życia
 1. Doświadczasz świata energii, którego jeszcze nie znałaś. przeprowadzę Cię przez unikalne medytacje energetyczne, które pomogą Ci uzyskać dostęp do intuicji.
 2. Poznasz prosty sposób interpretacji snów.
  Odkryjesz także nowe sposoby odnoszenia się do swoich snów i ich połączenia z Twoją intuicją
 3. Otrzymasz gotowe narzędzia do wzmacniania intuicji
  ćwiczeniami wzmacniamy intuicję i twój odbiór na energie subtelne,
 4. poznajesz siebie na głębokim poziomie [takiej jeszcze się nie znałaś] – swoje obecne zasoby do zastosowania od zaraz, wymarzone zasoby, których potrzebujesz, potencjały, talenty – co znacząco poszerza, pogłębia intuicję. Poznajesz gdzie chcesz dotrzeć i jakim życiem chcesz żyć
 5. odkrywasz drogę do realizacji siebie – misję życia – a przynajmniej wyraźny kierunek do niej
 6. możesz wnosić wartość w świat i od razu zarabiać
  wchodzisz na ścieżkę praktyka channelingu
  Jednocześnie praktykujesz odczyty channelingowe, za którymi idzie pogłębiania zaufanie do impulsów, które wysyła intuicja.
  Po tym programie odróżniasz głos intuicji od głosu umysłu.

Channeling
jest bardzo dobrze rozwiniętą intuicją.

 • Wspiera w interpretacji przekazów wszelakich – z książek, z kart, z przesłań anielskich, z odczytów 1:1, z intencji innych ludzi
 • Jest niezwykle pomocy w codziennym życiu
 • Jest narzędziem szerokiego zastosowania
 • 3. Jeśli widzisz obraz/ znak/ zdanie, przy nim zwykle pojawia się odczucie, albo odczucie w ciele, albo myśl – jednak myśl zawsze potwierdzaj odczuciem w ciele – czy jedno z drugim jest spójne 🙂

ewa-piwnicka-galaktya-dusz

mamy 3 rodzaje intuicji

Może być tylko odczucie w ciele, tylko emocja lub myśl – spójność jej zawsze potwierdzamy odczuciem w ciele.
 • Intuicja intelektualna

przejawia się jako myśli bądź przeczucia.
Wykorzystuje ona wyobrażenia wzrokowe i inne doznania zmysłowe.

 • Intuicja emocjonalna

gdy instynktownie wyczuwamy, że coś jest słuszne albo niesłuszne.
Ten rodzaj intuicji opiera się na emocjach i percepcji zmysłowej.

 • Intuicja kinestetyczna

przekazywane przez doznania czuciowe, bazującą na bodźcach fizycznych.
Może to być na przykład ściskanie w brzuchu albo w okolicy serca. Intuicja tego rodzaju wykorzystuje przede wszystkim zmysł kinestetyczny, bazujący na bodźcach fizycznych.


Jak rozwijać swoją intuicję?


9 działań do wypróbowania

Jeśli chcesz otworzyć i rozwinąć swoją intuicję, potraktuj to jak praktykę. Rozwijanie intuicji zajmie trochę czasu i obserwacji; staniesz się bardziej świadomy siebie i jak intuicja się z Tobą komunikuje tego.

1. Medytuj – sam/a lub w medytacji prowadzonej

Pod artykułem załączam kilka prowadzonych medytacji.

2. Zaryzykuj podążanie za swoim instynktem – co to znaczy?


Jeśli poczujesz silną potrzebę zrobienia czegoś, spróbuj zastosować się do tej rady i zobacz, co w rezultacie się dalej wydarzy. wybieraj to co nie wpływa na życiowe decyzje. Na razie ćwiczysz, więc nie nakładaj na siebie zbyt dużej presji 🙂
danie sobie możliwości podejmowania prób z obserwacją rezultatów wzmocni twoją pewność siebie, zaufanie do intuicji i do swoich przeczuć.
wzmacnianie zaufania do intuicji to jak rozwijanie znajomości z nowopoznanym człowiekiem. Potrzebujesz poobserwować siebie, tę drugą osobę, porozmawiać, sprawdzać na ile czujesz się przy niej bezpieczna i na ile możesz jej zaufać. dokładnie tak samo jest z intuicją.

3. Zacznij robić codzienne skanowanie ciała


Wielu z nas jest przyzwyczajonych do ignorowania sposobu, w jaki fizycznie się czujemy i po prostu przechodzenia z jednej sytuacji do drugiej. Postaraj się naprawdę docenić to, jak czuje się twoje ciało i co ci mówi. Skanuj swoje ciało przez cały dzień i odnotuj wszelkie napięcie, które utrzymujesz, lub odczucia, dobre lub złe. Celem jest, aby być bardziej obecnym, abyś mógł lepiej wychwycić subtelne wiadomości, które może ci wysyłać twoje ciało.

4. Spędzaj czas na zewnątrz


życie na zewnątrz jest dobre z wielu powodów. Spędzanie czasu na łonie natury i zwracanie uwagi na jej piękno i wrodzoną doskonałość może pomóc ci się odprężyć, usunąć rozpraszające myśli i być bardziej świadomym, że ty też jesteś żywą istotą, idealną tak jak ty. Bądź świadomy, jakie myśli pojawiają się, gdy jesteś na zewnątrz; to może być twoja intuicja mówiąca do ciebie.

5. Zadawaj pytania swojej intuicji


Spróbuj być bezpośredni: napisz pytanie, o którym myślisz, a następnie usiądź przy nim. Czy w twoim umyśle pojawiają się jakieś odpowiedzi? Notuj wszystko, co do ciebie przychodzi, co może być potencjalną odpowiedzią lub wskazówką. A jeśli nic się nie pojawi, nie zniechęcaj się. Czasami samo skupienie się na pytaniu wystarczy, aby później uzyskać odpowiedź, ponieważ robisz coś zupełnie niezwiązanego.

6. Rysuj, koloruj, szkicuj, maluj


Jeśli zadawanie pytań intuicji i pisanie nie jest formą dla Ciebie odpowiednią, poznaj bardziej zorientowane wizualnie techniki, takie jak artyzm. Przyłożenie długopisu lub ołówka do strony jest ostatecznym celem tych działań, niezależnie od tego, jak wygląda to dla Ciebie. Rysowanie myśli lub wizji życia lub przyszłości może pomóc Ci odkryć, co dzieje się w środku.

7. Załóż zeszyt snów – poznaj język swojej podświadomości


To jak zwracasz uwagę na szczegóły w snach, odtwarzasz w pamięci bieg zdarzeń może pomóc ci stać się bardziej obecnym w swoim wymarzonym życiu.
Kiedy się obudzisz, spróbuj zanotować to, co pamiętasz ze swoich snów i zobacz, czy są jakieś wiadomości, które rezonują.
Przy czym wypisz pod snem wszystko co pamiętasz i napisz pierwsze skojarzenie do tego co pojawiło się we śnie. za jakiś czas wróć do tych skojarzeń. Mogą pokazać coś czego nie widziałaś w dniu zapisywania,

8. Praca z kartami


Z intuicją możesz rozmawiać na wiele sposobów. symbole, obrazy są znakomitą drogą do zrozumienia przekazów intuicji.
wybierz jedną, dowolną kartę z talii, która Cię przyciągnęła.
Spędź chwilę z tą kartą — obserwuj myśli, odczucia, może słowa.
zwracaj uwagę na to co się dla ciebie pojawi — może poprowadzić cię w nowych kierunkach i odkryć wysoce intuicyjnych myśli.

9. Działaj szybko


znasz zasadę 5 sekund. w tym czasie pojawia się impuls intuicji. Każdy kolejny impuls to prawdopodobnie umysł poddający w wątpliwość głos intuicji. Jeśli wpadniesz w sytuację, w której zbyt dużo o tym myślisz, łatwo może być oderwanie się od sugestii lub przeanalizowanie jej i całkowicie stracisz to uczucie.

Jeśli otrzymasz sugestię ze swojego przeczucia, spróbuj ją zapisać, aby o niej nie zapomnieć, lub postaraj się działać szybko. Nie szukaj logiki, ani połączenia z sytuacjami ze swojego życia. zaufaj, że zrozumienie przyjdzie do ciebie na poziomie logicznym w odpowiednim czasie.

Twoja intuicja jest zawsze dostępna.
to po Twojej stronie leży działanie nad umiejętnością rozpoznawania i doceniania jej głosu.

Jeśli nie lubisz czytać…

Podcast


Jak zacząć medytować?
dla tych, którzy chcą wzmocnić głos intuicji


źródło danych i inspiracji

Dołącz do listy oczekujących Niezwłocznie damy znać, gdy produkt pojawi się. Podaj poniżej swój poprawny adres e-mail.