Skąd masz wiedzieć, że realizujesz swoją misję/cel życia?

Kto nie chce głębszego poczucia misji/celu?
Zadaj te cztery pytania, aby odkryć swoją drogę do bardziej znaczącej pracy.

zadawaj właściwe pytania. Przez lata zdałam sobie sprawę, że pytania są ważniejsze niż odpowiedzi. Bez zadawania właściwych pytań nigdy nie możemy mieć nadziei na właściwą wiedzę.

ewa-piwnicka-galaktya-dusz

Nic we Wszechświecie nie istnieje wyłącznie dla siebie. Nie żyjesz tylko po to, by żyć. Cel twojego życia jest znacznie większy niż twoje życie, więc jeśli myślisz tylko o swoim życiu, tracisz cel swojego życia.

Damilola Oluwatoyinbo

Twoja misja/cel życia składa się z głównych powodów, dla których wstajesz rano.
Twój cel życiowy odnosi się do poczucia sensu, jaki przypisujesz swojemu życiu.
Ten tylko wypływa z wnętrza.


Misję/cel życiowy zewnętrzny zawsze dostosowujesz do misji/celu życiowego wewnętrznego. Niezależnie od wiedzy o swoim celu, niewątpliwie on jest. Zawsze.

Misja/Cel:
1. może kierować decyzjami życiowymi, wpływać na zachowanie, kształtować cele, oferować poczucie kierunku i tworzyć znaczenie.
2. będzie wyjątkowy dla każdego; to, co identyfikujesz jako swoją ścieżkę, może różnić się od innych


Im dalej jesteś od celu, tym mniej radości odczuwasz.

Uświadom sobie, że cel życia jest bliższy, niż możesz sobie wyobrazić! Zawsze był w Tobie i zawsze będzie. Wszystko co musisz zrobić, to zejść sobie z drogi, a misja/cel sam się pojawi.

Pytania o misję/cel życia mogą pojawić się w dowolnym momencie życia, ale możesz zauważyć, że są one szczególnie powszechne w okresach przejściowych lub kryzysowych — na przykład w przypadku zmiany kariery lub edukacji, straty osobistej lub przeprowadzki na duże odległości.Zdejmij z siebie presję odnalezienia misji / celu życia. Bo co to właściwie oznacza?


Zamiast pytać: „Jak mogę znaleźć misję/cel mojego życia?”
to naprawdę pytasz o: „Co mogę zrobić ze swoim czasem, który jest ważny?”


A czas to Twój zasób. Taka perspektywa zdejmuje presję na niewyobrażalnie duże działanie - znalezienie misji życia. Zgadzasz się ze mną?

Pytanie 1. Co pojawia się w moim życiu?

Życie ma sposób na pokazanie nam naszej misji/celu – jeśli tylko będziemy uważnie obserwować i słuchać.

Wskaźniki te pojawiają się w następujący sposób:

1. Czego inni konsekwentnie u Ciebie szukają? O co najczęściej Cię proszą?

2. Jakie rodzaje aktywności zostają Tobie przypisywane w pracy, w domu?
U mnie powtarzającą aktywnością było otwarte słuchanie innych, gdy przychodzili od tak pogadać. Czuli się przy mnie bezpiecznie. Nie potrzebowali rady, tylko się wygadać

Zbadaj te działania i znajdź wspólny wątek.Połącz kropki.


Większość z nas ma kilka czynności, które naprawdę lubi robić. Nie wierzymy tylko, że można na tym zarobić.

Wierzę, że każdy z nas ma misję/cel, który kręci się wokół określonego stylu interakcji ze światem:
Robienie, Przewodzenie, Kochanie lub Uczenie się.

Chociaż nazywam je stylami pracy, tak naprawdę reprezentują one cztery proste sposoby, dzięki którym możemy zrozumieć naszą misję/ cel.


Dla tych, którzy mnie znają, nie jest tajemnica, że największy sens czuję, gdy wspieram Cię w odkryciu nowego spostrzeżenia na swój temat i świat, który Cię otacza. W następnej kolejności te spostrzeżenia kieruję do Ciebie, aby obudzić Cię na Twoją pilną potrzebę w życiu. Lubię sprawiać, że czujesz się szczęśliwszą/ym i bardziej połączoną/y ze sobą, a także masz większą jasność co do tego, dlaczego jesteś na ziemi.

Pytanie 2. Co sprawia, że zapominasz o jedzeniu i upływającym czasie?

Ponownie, zarówno twarde, jak i miękkie umiejętności, a także hobby i umiejętności związane ze stylem życia, takie jak pilates, gotowanie, nakładanie makijażu, wspieranie innych, taniec, zmysł biznesowy, organizacja, rodzicielstwo, networking itp.

Pytanie 3. czy korzystam ze swoich talentów?

W procesie dawania innym możemy naprawdę żyć z misją/celem. Służba innym jest podstawą sukcesu, ale równie dobrze może być również podstawą sensownego życia. Zanim pojawi się w Tobie oczekiwanie otrzymania określonej wartości, sam/a taką wartością się podziel.

Rzeczy takie jak zrównoważony rozwój, duchowość, samodyscyplina, sprawiedliwość społeczna itp. są ważne do wzięcia pod uwagę. W co wierzysz całą swoją istotą?

Wymień tutaj zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie
– tj. matematyka, przywództwo, nauczanie, programowanie, malowanie, inteligencja emocjonalna itp.

Pytanie 4. Czego potrzebuje świat? Jak mogę wpłynąć na innych tym co robię?

Gdzie według Ciebie są obecnie największe potrzeby na świecie?

A gdzie są możliwości, aby Twój unikalny zestaw umiejętności, talentów, wartości i pasji mógł coś zmienić?

Coraz więcej badań potwierdza ideę, że rozwijamy się w sposób adaptacyjny dzięki naszej zdolności do współpracy, zabawy, kompromisu, a nawet miłości. Przestarzałe filozofie biznesu mówią, że wygrywają tylko zwycięzcy w konkurencji, ale coraz więcej danych pokazuje nam, że to po prostu nieprawda.

Twój cel jest misternie powiązany z umożliwieniem wzrostu innych wokół ciebie. Jeśli promujesz innych i doceniasz ich wkład, to najprawdopodobniej żyjesz zgodnie ze swoim celem.

ewa-piwnicka-galaktya-dusz

Misja życia jako ochrona

Misja życia jako ochrona  Nie musisz znać całej drogi Wystarczy pierwszy krok  A o nim podpowie Twoje serce  To wewnętrzne subtelne poruszeniena myśl o czymśTa powracająca myślby jednak to zrobić, powiedzieć, zobaczyćPowracające synchronicznościktóre w kółko o tym samymNieodparte odczucie,że gdy tego nie zrobięporzucę coś ważnego, cennego Kiedy zaufasz temu odczuciu pomimo niepewności Kiedy porzucisz dryfowanie, które jest

Czytaj więcej »
ewa-piwnicka-galaktya-dusz

co kryje się pod zazdrością? Uwolnię Cię raz na zawsze od poczucia winy 🙂

Co kryje się pod zazdrością? Uwolnię Cię raz na zawsze od poczucia winy!   Zdarza Ci się czuć zazdrość? Komu nie! prawda? zazdrość o wolność finansowązazdrość, że ktoś wie co chce robićzazdrość o swobodę decyzji zazdrość o spełniona miłośćzazdrość o dostatek większy niż mójzazdrość o większa odwagę niż moja itp itd Zdarza ci się mieć

Czytaj więcej »
wyCHANNELuj swoją misję życia!

Talent to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych. 

Dołącz do listy oczekujących Niezwłocznie damy znać, gdy produkt pojawi się. Podaj poniżej swój poprawny adres e-mail.